Emlékeztek még arra a korszakra, amikor nem tudtuk, hogy mit kezdhetnének a kiürült uborkás üveggel? Hát az a korszak már a múlté. Ezúttal 9 újabb ötletes befőttesüveg felhasználási móddal készültem. Készen állsz egy kis házi alkotásra? Helyes, akkor vágjunk is bele!
Varródoboz helyett
Ha már szívesen lecserélnéd a régi süteményes dobozt, akkor tudok egy tuti helyett a gomboknak, fonalaknak és a tűknek is. Látványnak sem utolsó! :)
Gyufásdoboz másképp
Hirtelen fellángolásból születhetett ez az ötlet, de nagyon jó. Például campingezés közben kimondottan praktikus, ha még a nedvességtől is meg tudod óvni a gyufaszálakat, a kettétörésen kívül, ami szintén nem elhanyagolható előny.
Nem mellesleg sokkal szebb is ez a tárolás, mint a hagyományos. Elég egyszer elkészíteni, utána már csak fel kell töltögetni, és félévente a tetőben cserélni a dörzsi papírt. (Van annak hivatalos neve? Nem jut eszembe.)
Ötletes fűszertartó
A három lenti befőttesüveg felhasználás azon kívül, hogy nagyon mutatós és praktikus, még roppant helytakarékos is, ami kis konyhánál csúcs szuper.
Ha az elsőt választod, arra vigyázz, hogy jó erős mágnest használj a készítéshez, nehogy a hűtőajtó kinyitásától lepotyogjanak a bébiételes üvegcsék.
Elegáns szappantartó
Egy ilyet feltett szándékom nekem is elkészíteni, csak egyelőre még nem szabadult fel a pumpás kinyomó rész a kézkrémes flakonomról. Igaz én a konyhába a folyékony mosogatószerhez szeretném, mert olyan ronda a gyári műanyag flakon.
Csak idő kérdése és lesz egy ilyenem, már felkerült a listámra, szóval nem ússza meg! Neked, hogy tetszik?
Fakanáltartó
Gyerekkoromban tényleg egy ehhez hasonló nagy csatos befőttesüvegben tartottuk a fakanalakat....
Bocsánat, itt vagyok... csak kicsit képzeletben elkalandoztam. A nagy nosztalgiázás közepette eszembe jutottak a gyerekkori kedvenc ízeim otthonról. Nyami, azt hiszem főzni kellene valamit. ;)
Szórócukorhoz, sóhoz, esetleg fogpiszkálóhoz
Az elkészítési eljárás lényegében ugyan az mindháromnál. Kalapáccsal és egy szöggel ki kell lyukasztani a befőttesüveg tetejét.
Tipp: Először kevesebb és kisebb lyukakat készíts és próbálgasd sűrűn készítés közben, hogy mikor lesz pont megfelelő a kipotyogó cukor vagy só mennyiségéhez!
Ha mindhármat elkészíted, akkor lesz egy szép szetted is, amit a vendégváró étkezőasztalra is bátran feltehetsz.
Váza befőttesüvegből
Otthon az asztal közepén, a teraszon, de még esküvőn a székekre erősítve is kitűnően megállja a helyét a befőttesüveg váza.
Időben érdemes elkezdeni az üveggyűjtögetést, ha több vázát is szeretnél, nehogy az egész násznép az esküvő előtt kénytelen legyen hetekig lekvár- és uborkadiétát tartani. :P
Fürdőszobai falra fúrható tároló
Az egyedi hangulat garantált a fürdőszobában, ha egy ilyen kézzel készült tárolót is felteszel a falra. A higiénia névében, azért a befőttesüveg kupakjait se dobd messzire, úgy megóvhatod a holmikat a portól.
Hangulatfények
Egy kellemes nyári esti beszélgetéshez nincs is jobb kiegészítő, mint egy kis hangulatfény és egy jó zenei válogatás. Az utóbbi kiválasztását teljesen rád bízom, de a mécsesekhez, gyertyákhoz és a led világításhoz hoztam néhány inspirációs képet.
Most már újabb 9 érved van amellett, hogy miért kell sürgősen kilakoltatni a nagyi ínycsiklandó lekvárjait az üvegből. Igazán örülök, hogy ilyen lelkes lettél te is, de aztán nehogy gyomorrontás legyen a vége! :)
Ha pedig már az összes befőttesüveget átvarázsoltad, akkor jöhetnek a borosüvegek! Jövök majd megvalósított ötletekkel és képekkel, addig készülj és kattints!
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.