Léteznek olyan mókusok, akik nem szeretik a mogyorót? Léteznek bizony! Na de akkor mit esznek, vagy mitől fognak fejlődni? Nos igen, ezek fontos kérdések, azonban mielőtt még szakemberhez, orvoshoz, pszichológushoz, védőnőhöz fordulunk, azt is felételeznünk kell, hogy lehet, hogy nem az étellel, csak annak marketingjével van a probléma...
Van, hogy egy kis noszogatásra van szükség ahhoz, hogy elfogyjon a tányéron levő harapnivaló, de egyébként is mindig jobb, ha már a kinézete is csábító a kalóriáknak. :)
Elkészítettünk néhány olyan ételt és olyan módon, ami még a rosszul evő gyerekeket is motiválni fogja az evésre.
Hogyan kapcsolódik az étkezés a spóroláshoz? Jogos kérdés! Nos, egyrészt rengeteg időt spórolunk meg azzal, hogy nem kell órákat töprengeni a boltban, hogy mivel tömjük meg a mókuspocakot, másrészt nem kell otthon mindenféle mókuscselhez folyamodni, amivel kijátsszuk a gyereket, hiszen azok az ételek, amelyeket most mutatok, pár perc alatt összedobhatóak.
A kulcs: minden csak tálalás kérdése!
Jöjjenek először a mókusszendvicsek
A hozzávalók abszolút ízlésfüggők, így gyakorlatilag bármit használhatsz, amit szeretsz, vagy szeretnéd, hogy a gyereked szeresse. :)
Én a következőkkel dolgoztam:
- teljes kiőrlésű kenyér (de lehet abonett, esetleg kétszersült is)
- koktélparadicsom (mert a mérete miatt könnyebb vele dolgozni)
- kígyóuborka
- paprika
- olivabogyó
- sonka
- sajt
- sárgarépa
Amivel még jól lehet dolgozni, az a tojás, főleg főve, de tükörtojásként is számtalan ötletet kínál (pl. két nagy baconszelettel és fogat szimbolizáló sajtcsíkokkal lehet belőle nyuszi).
Szeleteld fel a hozzávalókat és innentől határ a csillagos ég, szabadon alkothatsz.
Ha esetleg kensz a kenyérre vajat, akkor az máris jó arcbőrnek, de ugyanezt a célt szolgálja például az én bohócomnál a vékony, finom sonka. (Én feketeerdeit használtam.)
Répacsíkokból készíthetünk hajat vagy tüskéket, de kiválóan alkalmas nyuszi- vagy cicabajuszhoz is.
A paprikából lehet száj, az uborkából fül, sajtból fog, arc, orr, sőt, ha lereszeled nagy lyukú reszelőn, akkor akár királylányhajat is kanyarínthatsz belőle. (Ha a répát reszeled le, akkor meg - Disney után szabadon - “Merida-arcot” is csinálhatsz. :))
A szemekhez én olivabogyót használtam. Ha olyat veszel, ami paprikával van töltve, még jobb: egyrészt mert a tölteléket a szemek mellett alkalmazhatod még pirosítónak - no nem a saját, inkább ételeid arcára. A bogyóból lehet orr, száj, de még bajusz is.
Természetesen ugyanezek az arcok gyümölcsökből is kivitelezhetők, csak akkor szükségtelen alá “arcot” (pl. kenyeret) tenni. Készíts idénygyümölcsökből almafülű, szőlőhajú, banánorrú, és kiviszemű arcokat, hidd el, nem csak a gyerek, te is jól fogsz szórakozni. :)
A móka kedvéért jöjjön két ráadást is
Tortafej
A torta ugyan egy halloweeni-party kelléke volt, de elkészíthető egy mókás gyerekzsúrra, vagy akár csak egy családi ebéd desszertjének is. (A torta gyakorlatilag brownie, és hatalmas adag tejszínhab, a szemek és a száj fogakkal pedig gumicukor.)
Tejbegrízfej
Bár az én mókusomat nem kell biztatni evésügyileg, ettől függetlenül nagyon jó néven veszi a kreatív vacsikat.
Neki készült az alábbi szájhúzós tejbegrízfej.
Jó étvágyat, jó alkotást! :)
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.